Cercador de l’Hemeroteca
Español
Seccions

Tarragona Reus Costa Daurada

Societat
Premiats en la categoria d'arts plàstiques

Nova edició dels premis 30 d'octubre de Salou

Premiats en la categoria d'arts plàstiques

Cedida
Premiats en la categoria d'audiovisuals.

Nova edició dels premis 30 d'octubre de Salou

Premiats en la categoria d'audiovisuals.

Cedida
Premiats en la categoria de fotografia.

Nova edició dels premis 30 d'octubre de Salou

Premiats en la categoria de fotografia.

Cedida
Premiats en la categoria de Llengua Catalana

Nova edició dels premis 30 d'octubre de Salou

Premiats en la categoria de Llengua Catalana

Cedida

Nova edició dels premis 30 d'octubre de Salou

La regidoria de Cultura reconeix els millors treballs d'estudiants en fotografia, arts plàstiques, audiovisuals i literatura
  • Redacció

Actualitzada 28/10/2016 a les 17:32

Uns quatre-cents joves estudiants de Salou d’entre 6 i 21 anys han estat els finalistes de la XV edició dels premis 30 d’octubre a la creativitat infantil i juvenil. Aquest dijous, en el decurs d’un acte multitudinari al TAS, es van donar a conèixer els guanyadors de les quatre modalitats: literatura, arts plàstiques i fotografia en les diverses categories.

L’alcalde Pere Granados, acompanyat de la regidora de Cultura, María José Rodríguez, la regidora d'educació, Júlia Gómez, i del jurat dels premis, va adreçar unes paraules als joves: «amb aquests premis, teniu a l’abast un espai per experimentar i una plataforma per aprendre, treballar i divulgar les vostres experiències creatives i expressives». L'alcalde afegia que «és evident que l’acollida d’aquesta iniciativa i el seu resultat no pot ser més positiu, i per això penso que tots els implicats i compromesos en la tasca de la formació cultural i artística dels joves hem d’estar molt satisfets».
 
Els premiats
Fotografia (12 a 21 anys):
3r premi grup d: “ El mejor día de playa ” de l’autor Keren Gálvez Sanchiz
2n premi grup d: “ Pequeñas cosas ” de l’autora Rufina Amaya
1r premi grup d:  “ El refix del teu ser ” de l’autora Leyre Gómez  Secaduras

3r premi grup e: “ B&W ” de l’autor Daniel Sánchez Carrillo
2n premi grup e: “ CD ” de l’autora Andra Iulia Sima
1r premi grup e: “ Wonderlust ” de l’autora Carla Gibert Font

3r premi grup f: “ Bosc ” de l’autor Joan Vilajosana Quesada
2n premi grup f: “ Assassins Creed Urban Absterg ” de l’autora Shayan Ramírez del Estal
1r premi grup f: “ Estroboscòpia ” de l’autora Clara Tremosa Marsal

Arts plàstiques (6 a 21 anys):
3r Premi Grup A: “ Dualitat  ” de l’autora Irene Morillo Cano
2n Premi Grup A: “ Nina ” de l’autora  Júlia Costas Xandri
1r Premi Grup A: “ Sense títol 16 ” de l’autora Mama Cone

3r Premi Grup B: “ El meu viatge ” de l’autor Daniel Restrepo Estrada
2n Premi Grup B:  “ The bedroom ” de l’autora Mariam Meladze
1r Premi Grup B: “ Llimoner” de l’autora Cristina Sáez Caballé

3r Premi Grup C: “ Veig l’arc de Sant Martí ” de l’autora Maria Zebrowski Jedruch
2n Premi Grup C: “ Singing in the rain ” de l’autor Ticiano Pérez Sack
1r Premi Grup C: “ La mascota de Frida Kahlo ” de l’autora Amanda Ricardo Mena

3r Premi Grup D: “ Finestra de tardor ” de l’autora Mar González García
2n Premi Grup D: “ Cremen els somnis a l’infinit ” de l’autora Vera Martorell Culebradas
1r Remi Grup D: “ Watercolor Animal ” de l’autora Yaima García Martínez

3r Premi Grup E: “ Quick Thought ” de l’autora Carla Gibert Font
2n Premi Grup E: “ Moon” de l’autor Pavel Miller
1r Premi Grup E: “ Mona ” de l’autora Esther Pérez Gónzalez

3r Premi Grup F: “ Sense títol ” de l’autor Ruo Xi Situ Ye
2n Premi Grup F:  “ Costelles” de l’autor Marc Roig Montero
1r Premi Grup F: “ H&M “de l’autora Laura de Jesús Sánchez

Audiovisuals  (14 a 21 anys):
3r premi, i 1r premi del grup E: el jurat ha deliberat que els premis queden deserts.
2n premi grup E: “ La felicitat” de l’autor Esther Pérez Gónzalez
3r premi grup F: “ Return ” de l’autora Paula Gallego López
2n premi grup F: “ True color ” de l’autora Natalia Gamo Castellanos
1r premi grup F: “ Serendipity ” de l’autora Amanda Viñas Toledo

Llengua Catalana i Castellana (6 a 21 anys):
Menció d’Honor en la categoria A: “ L’arbre màgic i el llobató ” de l’autor Eduard Rodríguez Jiménez
3r Premi Grup A: “ La princesa i el príncep ” de l’autora Irati López Climent
2n Premi Grup A: “ La meva mare ” de l’autora Naiara Burgos Lancho
1r Premi Grup A: “  Els gats del temps ” de l’autor Marc Martí Tarzan

Menció d’Honor en la categoria B: “ En Pere i la biblioteca màgica ” de l’autora Aida Gallego Grima
3r Premi Grup B: “ El meu poema de Sant Jordi ” de l’autora Mariona Prats Rivas
2n Premi Grup B: “ El plor d’estrella ” de l’autora Inés Lapuente Martín
1r Premi Grup B: “ La meva àvia ” de l’autor David Hidalgo Sendrós

Menció d’Honor en la categoria C: “ El Gel derrota al foc ” de l’autor Damià Colet Rabassa
3r Premi Grup C: “ El murmuri del cargol marí ” de l’autora Esther Iñigo Álvarez
2n Premi Grup C: “ Un petit llibre ” de l’autora Noemí López Cunillera
1r Premi Grup C: “  La meva mare ” de l’autora Marta Muñoz Ferré

3r Premi Grup D: “ Mi gran aventura ” de l’autor David Brosa
2n Premi Grup D: “ Tu que de gel et revesteixes ” de l’autor Miquel Badia Pàmies
1r Premi Grup D: “ Luli y la pintura ” de l’autora Yasmina Aboucheikh Chavarro

Menció d’Honor en la categoria E: “ El silencio de la montaña ” de l’autor Raul Pérez Prats
Menció d’Honor en la categoria E: “ Quedar-me a casa ” de l’autora Andrea Marín Revert
3r Premi Grup E: “ Hacia el infinito ” de l’autor Aya Louhmane
2n Premi Grup E: “ Un nosaltres... ”  de l’autora Maria Aura Vascan
1r Premi Grup E: “ Herois ” de l’autora Mercè Balañà Cantos

Menció d’Honor en la categoria F: “ Carta al papa ” de l’autor Manelik Duran González
3r Premi Grup F: “ El despertar...” de l’autora Cèlia Vendrell Peris
2n Premi Grup F: “ Rompiendo cadenas ” de l’autor Albert Duran Cabacés
1r Premi Grup F: “ Carta a ninguna parte ” de l’autora Lidia Sevillano Sevillano

Llengua Angelsa  (12 a 21 anys):
Menció d’Honor en la categoria C: “ Rice Pudding ” de l’autora Carlota González Cañadell
2n Premi Grup D:  “ Edu, the new strange student ” de l’autora Anna Domingo Garcia
1r Premi Grup D:  “ Oh no! I’m invisible ” de l’autora Laura Duart Fermosel

2n Premi Grup E: “ Travelling Light ” de l’autora Andrea Abad Ogalla
1r Premi Grup E: “ Truth in the mirror ” de l’autor Yan Shchasnovich

3r Premi Grup F: “High hopes” de l’autora Anna Ying Pascual Albiol
2n Premi Grup F: “ Love and War ” de l’autora Clara Calabuig Martínez
1r Premi Grup F: “ On the wrong side of the Law ” de l’autor Samuel Alarcón Julián
Twitter DiariMes Twitter

@Diari_Mes

Envia el teu missatge
Diari MesDiari Mes és una marca registrada de Tamediaxa, S.A.

Redacció i administració: Carrer Manuel de Falla, 12 Baixos. Tarragona

977 21 11 54

Redacció a Reus: Carrer Monterols, 36 2n. Reus

977 32 78 43